Nabíjecí stanice pro elektromobily
Chcete pro sebe i své zaměstnance zřídit nabíječky elektromobilů, ale nevíte, jak se tato zařízení vybírají? Odpověď najdete na následujících řádcích.
Foto: www.schmachtl.cz
Wallbox či jiná varianta?
Ze všeho nejdůležitější je soustředit pozornost na to, jestli dáte přednost wallboxu nebo jinému typu nabíječek. Wallboxy jsou ovšem v posledních letech velmi oblíbené. Dají se pořídit s integrovaným kabelem nebo i bez něj. Důležitý je samozřejmě také výkon. Obvykle volíte mezi 3,7 kW až 22 kW. Čím výkonnější nabíječku si pořídíte, tím bude dražší. Například třífázové wallboxy potřebují také třífázovou přípojku 400 V. Naopak jednofázový wallbox 7,4 kW vyžaduje zásuvku 32 A. Máte-li více elektromobilů, určitě se vyplatí investovat do výkonu 22 kW, přičemž wallbox bude mít hned dva výstupy.
Elektronabíječku si též volíte podle minimálního nabíjecího výkonu. Někdy se setkáte s elektronabíječkami o minimálním výkonu 1,3 kW, ale jindy zvládnou i 3,7 kW.
Umístění nabíječky
Důležitým faktorem je umístění nabíječky. Vybíráte-li nabíječku právě do firem, je dobré si vybrat takovou, u níž můžete jednoduše řídit přístupy. Volte tedy i podle počtu uživatelů nabíječek. Na českém trhu jsou dostupné nejrůznější varianty a vše o nich vám poví odborníci ze společnosti Schmachtl. Nabízí nabíjecí stanice do domácnosti i do firem. Nabíječky, které firma Schmachtl poskytuje, umožňují rozdělit celkový nabíjecí proud mezi jednotlivé stanice, zpoplatnit nabíjení pomocí RFID čipů a také měřit a evidovat odběr jednotlivých uživatelů.
Společnost Schmachtl na trhu působí již od roku 1934 a svou novodobou historii píše od roku 1978. Od té doby si vybudovala silné zákaznické portfolio, které se orientuje nejen na fotovoltaiku a elektronabíječky, ale také spadá do oblasti strojírenství, elektroinstalace, elektrotechniky a pohonů, proto na jejím e-shopu najdete například rozvaděč, mikrospínače, pohyblivé přívody energie, elektrické motory a třeba i čerpadla.