Manuální, nebo vysokotlaké čištění kanalizace? My máme jasno!

Máte ucpané odpadní potrubí? Povolejte profesionály na vysokotlaké čištění kanalizace, a budete mít po problémech!
V kuchyni i koupelně přestává odtékat voda. Hladina vody v toaletě zase po spláchnutí stoupá. To jsou hlavní znaky ucpané kanalizace. Rozhodně se nejedná o nic příjemného a situaci je většinou třeba okamžitě řešit, ať již svépomocí, či na pomoc povolat profesionály na opravy kanalizace.

Obsah

Čištění kanalizace svépomocí

Zpočátku se pokuste problém odstranit vlastními silami, ať již za pomocí gumového zvonu, či spirály na čištění odpadů. Vyzkoušet můžete také jedlou sodu, ocet a kuchyňskou sůl. Balíček jedlé sody například nasypte do sifonu, zalijte hrnkem octa a po patnácti minutách vroucí vodou. Na podobném principu fungují i přípravky dostupné na trhu (například granulát hydroxidu sodného). Buďte ale na pozoru před jejich agresivitou některých produktů, které poškozují potrubí.

Obraťte se na profesionály

Pokud nic z výše uvedených typů nezabere, nebo stojí-li za vaším problémem poškozené potrubí, budete zřejmě muset k jeho očistě (popřípadě opravě) povolat profesionály. V každém případě doporučujeme specialisty na tzv. bezvýkopové opravy kanalizace, které se obejdou bez časové náročných výkopových prací a s nimi spojených dlouhých odstávkek kanalizace jako takové.

Efektivní vysokotlaké čištění

Například společnost IBOS, a.s. k očistě kanalizačních potrubí používá používá efektivní vysokotlaké čištění, jež odpadní stoky rychle zbaví nánosů i cizích předmětů. Ještě před tím je však zapotřebí stanovit příčinu problému, tedy kanalizační potrubí pečlivě zmapovat. K monitorování kanalizace se používají různé nástrčné kamery, které jsou schopné přenést obrazový záznam i z velmi těžko dostupných míst.

Myslete na prevenci

Zřejmě vás nemusíme upozorňovat na to, že problémům s kanalizací je na místě předcházet. Především se postarat o to, aby v ní nekončilo nic, co do ní nepatří, ať již se jedná o dámské hygienické prostředky či navlhčené ubrousky. Ty největší škody ovšem způsobuje nahromaděný tuk, a to nejenom ten přímo vylitý do odpadu (ten do něj nikdy nevylévejte!). Problémem je, že potrubí se ucpává postupně a v kanalizačním systému se usazuje i tuk, který se do něj dostal například při mytí pánví. Ty proto nejprve (ideálně do sucha) vyčistěte papírovou kuchyňskou utěrkou a až poté přistupte k jejich očistě vodou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *